W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Aktualności:

Księgowość


 • ❗️Zostały ostatnie dni na rozliczenie roczne PIT.

  30 kwietnia upływa termin złożenie zeznania podatkowego PIT-36/PIT36S czy PIT-36L/PIT-36LS. Jeśli nie złożysz zeznania w wymaganym czasie, możesz stracić szereg korzyści.

  Czytaj dalej

 • Obowiązkowy KSeF od 2026 roku

  Minister Finansów, Andrzej Domański, ogłosił nowe terminy wejścia w życie obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

  Czytaj dalej

 • Indeks inFakt – optymizm pomimo trudności

  Polskie mikrofirmy wyrażają umiarkowany optymizm, mimo trudności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Czytaj więcej o wynikach badania mikroprzedsiębiorczości inFakt.

  Czytaj dalej

 • Nowe szczegóły dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)

  Ministerstwo Finansów przedstawiło nowe szczegóły dotyczące wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur. Wśród nich znajduje się jeden termin wejścia dla wszystkich przedsiębiorców, odroczenie kar, możliwość wystawiania faktur offline oraz możliwość wystawiania faktur poza KSeF w okresie przejściowym.

  Czytaj dalej

 • Propozycje zmian w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców

  Rząd proponuje zmiany w składce zdrowotnej dla osób rozliczających się na zasadach ogólnych, podatku liniowego, ryczałtu oraz korzystających z karty podatkowej celem jest uproszczenie systemu i obniżenie obciążenia podatkowego. Szczegóły zostaną przedstawione w najbliższych tygodniach.

  Czytaj dalej

 • Podsumowanie zmian po konsultacjach społecznych w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF)

  Po intensywnych konsultacjach dotyczących wdrożenia e-faktur w Polsce, które zgromadziły ponad 10 000 osób, Ministerstwo Finansów zapewnia, że system i akty prawne nie ulegną znaczącym zmianom. Mimo to, po konsultacjach można spodziewać się modyfikacji uzupełniających i korygujących. Rozważane jest wdrożenie systemu powiadamiania o błędach w wystawianiu faktur, a także dyskusje na temat usprawnienia procesu wystawiania…

  Czytaj dalej

 • Ruszają konsultacje społeczne w sprawie KSeF

  16 lutego 2024 r. rozpoczęły się konsultacje dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). System ten miał obowiązywać część przedsiębiorców już w tym roku, jednak Minister Finansów, Andrzej Domański, poinformował o jego odroczeniu. KSeF jest pełen błędów, które uniemożliwiają wprowadzenie go w zakładanym terminie. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę audytu tego projektu. Ministerstwo Finansów…

  Czytaj dalej

 • 23 ulgi podatkowe dla JDG w 2024 roku

  Przepisy dotyczące podatku dochodowego umożliwiają zastosowanie różnych ulg i odliczeń w zeznaniu rocznym w zależności od wybranej formy opodatkowania.

  Czytaj dalej

 • Nowe stawki składki zdrowotnej na ryczałcie w 2024 roku.

  Nowe stawki składki zdrowotnej na ryczałcie w 2024 roku. Podstawą do obliczenia składki zdrowotnej ryczałtowca jest przeciętne wynagrodzenie za IV kwartał poprzedniego roku w sektorze przedsiębiorstw. W 2024 roku, przeciętne wynagrodzenie za IV kwartał 2023 roku wyniosło 7767,85 zł. Wysokość składki zdrowotnej na ryczałcie wynosi 9% wartości podstawy wymiaru składki. Podstawę składki stanowi roczny przychód…

  Czytaj dalej