W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Nowe szczegóły dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)

Ministerstwo Finansów przedstawiło nowe szczegóły dotyczące wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur. Wśród nich znajduje się jeden termin wejścia dla wszystkich przedsiębiorców, odroczenie kar, możliwość wystawiania faktur offline oraz możliwość wystawiania faktur poza KSeF w okresie przejściowym.

Ministerstwo Finansów kontynuuje konsultacje dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), skupiając się teraz na konkretnych rozwiązaniach prawnych. Ministerstwo wydaje się słuchać głosów przedsiębiorców, łagodzi i upraszcza zasady, dostosowując je do różnorodnej rzeczywistości firm. Pierwotnie obowiązek korzystania z KSeF miał stopniowo obejmować kolejne grupy przedsiębiorców teraz jednak planuje się jeden termin wejścia dla wszystkich. To rozwiązanie ma na celu uniknięcie problemów związanych z różnymi terminami wejścia dla różnych firm. Na początku obowiązywania KSeF przedsiębiorcy nie będą karani za błędy. Odroczono też obowiązek podawania numeru KSeF w przelewach to oznacza więcej czasu na przygotowanie się do KSeF i wdrożenie nowych zasad w firmach. Ministerstwo planuje również przesunięcie wycofania tzw. faktur uproszczonych (paragonów fiskalnych z NIP). W okresie przejściowym będzie możliwość wystawiania faktur w tzw. trybie awaryjnym. Faktura musi mieć kod QR i być dodana do KSeF najpóźniej następnego dnia roboczego. Ważne jest, że opóźnione dodanie do systemu nie wpłynie na datę wystawienia faktury. Aktualnie zaproponowane rozwiązania dają przedsiębiorcom więcej czasu na oswojenie się z KSeF.