W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Obowiązkowy KSeF od 2026 roku

Minister Finansów, Andrzej Domański, ogłosił nowe terminy wejścia w życie obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

Podczas briefingu prasowego z 26 kwietnia 2024 r., Minister Finansów, Andrzej Domański, poinformował o zmianie terminów wejścia w życie obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Zgodnie z nowymi planami wszyscy przedsiębiorcy zostaną objęci obowiązkowym KSeF od 1 kwietnia 2026 r. Przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w 2025 r. przekroczy 200 mln zł, będą musieli przystąpić do systemu już od 1 lutego 2026 r. Zmiana terminów oznacza, że przedsiębiorcy otrzymują dodatkowy czas na przygotowanie się do wdrożenia KSeF.

System KSeF ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Jeszcze w grudniu 2023 roku moi poprzednicy zapewniali mnie, że system jest gotowy do wdrożenia 1 lipca 2024 r. Jednak decyzja o przeprowadzeniu audytu okazała się słuszna. Raport z badania zawiera kilkaset szczegółowych informacji o błędach, uwag i zaleceń do architektury, kodów źródłowych oraz bazy danych. Jako Ministerstwo Finansów jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczne funkcjonowanie obrotu gospodarczego, dlatego na podstawie otrzymanych wyników podjęliśmy decyzję o istotnym przesunięciu terminu obowiązkowego KSeF. Jedną z rekomendacji pokontrolnych było fazowanie projektu, czyli jego stopniowe wdrażanie. Będzie on obowiązkowy od 1 lutego 2026 r. dla przedsiębiorców, których wartość sprzedaży przekroczyła w poprzednim roku podatkowym 200 mln zł KSeF, a dla pozostałych przedsiębiorców od 1 kwietnia 2026 r. – powiedział Andrzej Domański minister finansów.