W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Inwestycja Allegro w Mall Group wysoka cena za trudną rentowność

Allegro boryka się z problemami po przejęciu czeskiej grupy e-commerce Mall Group. Inwestycja, która miała miejsce podczas szczytu rynkowego, wywołuje coraz większe zastrzeżenia.

Allegro napotyka na trudności po przejęciu czeskiej grupy Mall Group. Zakup nastąpił w szczytowym momencie rynkowym wynikających z obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, która ograniczała zakupy w sklepach stacjonarnych. Mall Group ma piątego szefa w ciągu ostatnich czterech lat.

Zastrzeżenia te potwierdziły się, a inwestycja w Mall Group staje się coraz większym koszmarem dla Allegro. Mall.cz, czeski sklep internetowy i sieć sklepów stacjonarnych z siedzibą w Pradze oferuje szeroki asortyment produktów, od elektroniki po sprzęt sportowy.

Sklepy Mall zostały uruchomione w różnych krajach, w tym w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. W 2016 roku stały się częścią Mall Group, przedsiębiorstwa z branży e-commerce, do którego należą również pokrewne platformy: CZC, Proděti.cz, Vivantis, Košík.cz. Roczne obroty grupy przekraczały 500 mln euro. W obliczu tych wyzwań Allegro musi teraz znaleźć sposób na poprawę rentowności i zarządzanie swoją inwestycją.