W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Czy InPost sprzeciwi się kolejnej próbie Poczty Polskiej o rejestrację znaku ‘Pocztomat’?

Poczta Polska podejmuje kolejną próbę rejestracji znaku ‘Pocztomat’, pomimo wcześniejszych niepowodzeń i sprzeciwu ze strony InPost, właściciela znaku towarowego ‘Paczkomaty’.

Poczta Polska nie ustępuje w swoich staraniach o rejestrację znaku ‘Pocztomat’ podjęła kolejną próbę rejestracji znaku. To już drugi raz, kiedy Poczta Polska próbuje zastrzec nazwę oraz logo 'pocztomat’. Wcześniej, InPost wyraził sprzeciw, argumentując, że nazwa ta jest bardzo podobna do ‘Paczkomaty’, nazwy używanej przez InPost. Ostatecznie, Urząd Patentowy odmówił Poczcie Polskiej możliwości posługiwania się tą nazwą. Obecna oficjalna nazwa automatów paczkowych Poczty Polskiej to „Pocztex Automat”. Znak „pocztomat” został już opublikowany w Biuletynie Urzędu Patentowego a zatem firmy posiadające podobny znak mogą zgłaszać wobec niego sprzeciw do 25 czerwca. „Rz” sugeruje, że najpewniej InPost zdecyduje się na ten krok. Znak 'Paczkomaty’ został zarejestrowany 24 lata temu, a Urząd Patentowy RP udzielił spółce InPost prawo ochronne na ten znak towarowy w 2010 roku. Według klasy nicejskiej nowy znak Poczty ma odnosić się do szerokiego zakresu usług, w tym urządzeń elektronicznych wspomagających bezpieczeństwo i przesyłanie danych, zarządzania przedsiębiorstwami handlowymi lub przemysłowymi, usług bankowych, magazynowania, dostarczania i przechowywania przesyłek, paczek i korespondencji, frankowania przesyłek pocztowych, transportu samochodowego i usług kurierskich.