W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Sklep internetowy i praca na etacie – czy da się to pogodzić?

Praca na etacie a prowadzenie działalności gospodarczej.

Witam, wiem, że zawracam głowę, ale jestem twoim subskrybentem i już długo jakiś dłuższy czas oglądam twoje filmiki na youtube i dlatego chciałbym zapytać się o taką techniczną sprawę. Mianowicie jak na początku radziłeś sobie z pracą na etacie i pakowaniem paczek? i synchronizacją wysyłki kurier czy tylko paczkomat?, Planuję import towarów , ale nie będę rezygnować z etatu jak narazie i nie wiem jak to pogodzić , żeby była płynność w sprzedaży np. w sprzedaży allegro.


Jak zacząłem sprzedawać na Allegro, standardy były zupełnie inne. W pracy sam dyktowałem sobie, kiedy pracuję, i udawało mi się to połączyć. Teraz, aby mieć smarta, trzeba wysyłać paczki kilkoma przewoźnikami. Nie można po prostu wybrać sobie jednej metody dostawy i załatwić sprawę – wymagana jest wysyłka przez kilku przewoźników. Algorytm Allegro kładzie ogromny nacisk na jak najpóźniejszą wysyłkę produktów. Jeśli wysyłasz późno, masz słabą jakość sprzedaży, a Allegro woli promować firmę, która towar wyśle szybciej.

Rozwiązaniem jest połączenie się z hurtownią, np. poprzez Baselinker Connect, i całkowite zautomatyzowanie wysyłania przesyłek do hurtowni. U mnie dropowcy pracują w ten sposób, że wszystko dzieje się bez ich ingerencji. Sortownie Inpost oraz DPD przyjmują paczki nawet do 20:00. Może początkowym rozwiązaniem jest wożenie paczek, ale tylko w przypadku, gdy masz towar na stanie.