W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Zmiany w systemie ocen i poleceń na Allegro od 11 czerwca

Allegro wprowadza zmiany w sposobie liczenia punktów w miarach polecenia od kupujących i zadowolenie kupujących. Punkty będą teraz przyznawane w zależności od rynku na którym klient dokonał zakupu.

Allegro wprowadza istotne zmiany w systemie ocen i poleceń. Od 11 czerwca punkty w miarach Polecenia od kupujących i Zadowolenie kupujących będą przyznawane w zależności od rynku, na którym klient dokonał zakupu. Przez pierwsze tygodnie po starcie allegro.sk oceny i polecenia wystawione na tym rynku nie były wliczane do statystyk sprzedających. Teraz jednak oceny i polecenia od kupujących na allegro.sk będą wliczane do procenta poleceń, średniej oceny sprzedaży oraz ogólnego wyniku jakości sprzedaży. Dla sprzedających, którzy oferują swoje produkty tylko na allegro.pl nic się nie zmieni. Natomiast dla tych, którzy sprzedają również na zagranicznych rynkach, ich wynik jakości sprzedaży może ulec zmianie.

Zmiana ta ma na celu dostosowanie punktacji do zachowań konsumentów z Czech i Słowacji. Dzięki temu sprzedawcy mają szansę zdobyć więcej punktów za oceny i polecenia od czeskich i słowackich klientów. W ramach tej zmiany Allegro wprowadza również nowe progi punktowe, które określają ogólny wynik jakości sprzedaży sprzedawcy. Maksymalnie w tej mierze można zdobyć 60 punktów.