W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Zmiany w procesie publikacji ofert na Allegro

Allegro wprowadza nowe procedury sprawdzania ofert przed ich publikacją, co może wpłynąć na czas ich pojawienia się na platformie.

Allegro wprowadza zmiany w procesie publikacji ofert. Dotychczas oferty były publikowane zwykle w kilkanaście sekund niestety, niektóre z nich były zamykane niedługo po wystawieniu z powodu różnych błędów takich jak niezgodność z regulaminem czy niepoprawne połączenie z Katalogiem produktów Allegro. Aby zminimalizować takie przypadki Allegro zdecydowało się na dokładniejsze sprawdzanie ofert jeszcze przed ich publikacją. Od dziś proces ten będzie dotyczył ofert wystawianych z pliku, a od 22 kwietnia – ofert wystawianych przez formularz lub API w połowie maja wszystkie oferty będą poddawane dokładniejszej kontroli. Publikacja ofert może teraz zająć więcej czasu – w większości przypadków kilka minut a w przypadku tworzenia nowego produktu w Katalogu produktów Allegro – ponad pół godziny. Maksymalny czas publikacji oferty to dwie godziny, nawet jeśli proces sprawdzania nie zostanie zakończony. Oferty, które zostaną odrzucone, nie będą wyświetlane kupującym mogą one jednak zostać poprawione i wystawione jeszcze raz.