W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej

Pracownicy Poczty Polskiej przeprowadzili strajk ostrzegawczy, protestując przeciwko planowanym zmianom.

Pracownicy Poczty Polskiej przeprowadzili w czwartek strajk ostrzegawczy w niektórych urzędach nie obsługiwano klientów. Strajk został dobrze oceniony przez Roberta Czyża, przewodniczącego Związku Zawodowego Pracowników Poczty (ZZPP). Według biura prasowego, inicjatywa miała charakter marginalny, z udziałem około 5% pracowników Poczty.

Pracownicy wyrażają sprzeciw wobec planowanych przez zarząd Poczty Polskiej redukcji zatrudnienia o około 5 000 etatów średniorocznie. Sprzeciwiają się również proponowanym zmianom w funkcjonowaniu placówek pocztowych, takim jak likwidacja placówek, zmniejszenie liczby czynnych okienek, skrócenie czasu pracy placówek, rezygnacja z pracy na dwie zmiany, czy dalsza optymalizacja rejonów doręczeń. Prezes Poczty Polskiej, Sebastian Mikosz, zaproponował redukcję etatów i podwyższenie wynagrodzeń, co zostało odrzucone przez związkowców. Według niego, konieczna jest redukcja zatrudnienia, renegocjacja układu zbiorowego pracy i wdrożenie planu transformacji. Poczta Polska to największy operator pocztowy na rynku krajowym zatrudniający ponad 66 tys. pracowników i obejmujący sieć 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całej Polsce.