W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Projekt ustawy MRiT ma chronić sprzedających na platformach internetowych

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało projekt ustawy mający na celu uregulowanie zasad współpracy mikroprzedsiębiorców, małych i średnich firm z platformami internetowymi. Celem jest poprawa środowiska prawnego i instytucjonalnego, a także zwiększenie poziomu pewności i przewidywalności prawa.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opracowało projekt ustawy mający na celu uregulowanie zasad współpracy mikroprzedsiębiorców, małych i średnich firm z platformami internetowymi. Ministerstwo zwraca uwagę, że wraz z rozrostem platform rośnie zależność sprzedających wobec marketplace’ów, co może prowadzić do niesprawiedliwych i szkodliwych praktyk. Projekt jest implementacją prawa UE i ma na celu wprowadzenie ścieżki efektywnego dochodzenia roszczeń przez przedsiębiorców, którzy mogli doświadczyć nieuczciwych praktyk ze strony dostawców usług pośrednictwa internetowego i dostawców wyszukiwarek internetowych. Nowe przepisy rozszerzają definicję nieuczciwej konkurencji, uwzględniając usługi pośrednictwa internetowego i wyszukiwarek internetowych. Wprowadzają również organ, który będzie mógł udzielać przedsiębiorcom informacji w przypadku naruszenia przepisów. Implementacja projektu ma przyczynić się do eliminacji lub ograniczenia niejasnych polityk i regulaminów, braku pełnych informacji dla użytkowników platform internetowych.