W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Precyzyjne targetowanie reklam graficznych w Allegro Ads

Allegro Ads wprowadza zmiany w reklamach graficznych, które umożliwiają precyzyjniejsze targetowanie reklam. Teraz reklamy będą wyświetlane tylko w tych kategoriach, które wybierzesz co daje większą kontrolę nad tym, gdzie i kiedy reklamy są widoczne.

Allegro wprowadziła zmiany w sposobie wyboru kategorii dla reklam banerowych, reklamy na stronie głównej oraz elastycznego baneru. Zmiany te mają na celu umożliwienie precyzyjniejszego określenia w których kategoriach reklamy mają być wyświetlane.

Jak to działało do tej pory? Jeśli wybierałeś jedną kategorię podczas tworzenia reklamy graficznej, Allegro mogło wyświetlać reklamę w kilku powiązanych kategoriach. Dla przykładu jeżeli wybrałeś kategorię Dom i Ogród – Meble – Pracownia – Fotele obrotowe, reklama mogła być wyświetlana również w kategorii Firma i usługi – Biuro i Reklama – Meble biurowe – Fotele.

Co się zmieniło? Teraz Allegro Ads wyświetli reklamę tylko w tych kategoriach, które wybierzesz. Jeśli chcesz, aby reklama była wyświetlana w innych kategoriach musisz je samodzielnie wskazać. Przykładowo, jeśli wybierzesz kategorię Dom i Ogród – Meble – Pracownia – Fotele obrotowe, reklama będzie wyświetlana tylko w tej kategorii.

Zmiana ta nie wpłynie na emisję aktywnych grup reklam.