W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Powrót do 5% VAT na żywność od kwietnia 2024

Od 1 kwietnia 2024 zerowy VAT na żywność w Polsce zastąpiony 5% stawką VAT. Allegro wprowadziło zmiany dla sprzedawców umożliwiając edycję stawki VAT w ofertach. Oferty z 0% VAT, które nie zostaną zedytowane, nie będą automatycznie wznowione.

Od 1 kwietnia 2024 zerowa stawka VAT na żywność w Polsce została wycofana. Zamiast tego, ponownie będzie obowiązywać stawka VAT 5% na wybrane towary, takie jak owoce, warzywa, nabiał, produkty ze zbóż. Od 1 kwietnia 2024 Allegro wprowadziło zmiany w ofertach w stawkach VAT. Sprzedawcy, którzy oferują produkty objęte tą zmianą mogą edytować stawkę VAT na 5% w swoich ofertach jeśli stawka 5% VAT jest już ustawiona w ofertach nie są wymagane żadne dodatkowe działania. W przypadku ofert dla których obecnie zadeklarowana jest stawka 0% VAT, jeśli nie zostaną one zedytowane po 1 kwietnia nie zostaną one wznowione automatycznie. Stawkę VAT można również zmienić w wielu ofertach jednocześnie za pomocą grupowej edycji ofert, pliku lub API. Sprzedawcy mogą sprawdzić w których ofertach mają ustawioną obniżoną stawkę VAT – 0%, korzystając z filtrów w zakładce “Mój asortyment”.