W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Podatek od towarów z zagranicznych platform e-commerce takich jak Shein i Temu? Wiceminister finansów: „mało prawdopodobne”

Wiceminister finansów Jarosław Neneman w wywiadzie dla radia TOK FM wyraził, że wprowadzenie dodatkowych podatków dla towarów kupowanych przez zagraniczne platformy e-commerce nie jest obecnie rozważane. Zaznaczył on, że chce uszczelnić system w tym zakresie.

Wiceminister finansów, Jarosław Neneman, wykluczył możliwość wprowadzenia nowego podatku na towary zakupione za pośrednictwem zagranicznych platform e-commerce. Podkreślił jednak, że Ministerstwo Finansów planuje wzmocnić system podatkowy, aby zapobiec unikaniu opodatkowania VAT przez sprzedawców działających na tych platformach. “To nowy temat w Ministerstwie Finansów, mieliśmy już kilka spotkań,” powiedział wiceminister finansów, dodając, że “pierwsza rzecz, do której chcemy doprowadzić, to uszczelnienie systemu.” zaznaczył, że kwestia ta będzie przedmiotem dyskusji na forum Unii Europejskiej zwłaszcza podczas polskiego przewodnictwa w UE.

Wysłuchaj całą audycję na: link