W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Poczta Polska trudne czasy i plany transformacji

Poczta Polska ogłasza plany transformacji w obliczu “największej, historycznej straty”. Związek Zawodowy Pracowników Poczty zapowiada strajk ostrzegawczy.

Poczta Polska poinformowała o swojej “niezwykle trudnej” sytuacji finansowej, zwiastując “największą, historyczną stratę” za ubiegły rok. Zarząd spółki planuje przeprowadzić kompleksową transformację, która ma na celu dopasowanie profilu działalności do wymagań rynku i oczekiwań klientów, a także zwiększenie konkurencyjności zatrudnienia.

Transformacja obejmuje redukcję etatów poprzez naturalną fluktuację, czyli nieprzedłużanie umów czasowych i wygaszanie stanowisk po przejściu pracowników na emeryturę. Celem jest odzyskanie przez Pocztę Polską “czołowego miejsca” w segmencie usług kuriersko-paczkowych oraz cyfrowych.

W międzyczasie, Związek Zawodowy Pracowników Poczty (ZZPP) zapowiedział dwugodzinny strajk ostrzegawczy 16 maja, oczekując na propozycje wzrostu wynagrodzeń od pracodawcy do 8 maja. Strajk może zostać odwołany, jeśli pracodawca przedstawi satysfakcjonującą propozycję wzrostu wynagrodzeń. ZZPP zachęca wszystkich pracowników i organizacje związkowe do aktywnego udziału w strajku i przygotowywanych akcjach informacyjnych.