W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Nowe zasady i wymagania dla części ofert w Allegro

Allegro wprowadziło szereg zmian dotyczących sprzedaży różnych produktów. Zaostrzono zasady dotyczące tablic rejestracyjnych, dodano do listy zakazanych szkodliwe substancje oferowane jako produkty spożywcze, a także wprowadzono wymóg podawania dodatkowych informacji w opisach ofert z substancjami lub mieszaninami. Zaktualizowano również zasady sprzedaży ebooków i audiobooków.

Allegro wprowadziło kilka istotnych zmian:

  1. Tablice rejestracyjne: Doprecyzowano zapisy dotyczące zakazu sprzedaży tablic rejestracyjnych. Wyjątek stanowią tablice o charakterze kolekcjonerskim.
  2. Szkodliwe substancje: Dodano do listy zakazanych produktów szkodliwe substancje oferowane jako produkty spożywcze. Dotyczy to substancji lub preparatów, które nie spełniają przepisów prawa żywnościowego lub zawierają substancje niedozwolone w żywności.
  3. Informacje o produktach: Wymagane są dodatkowe informacje w opisach ofert z substancjami lub mieszaninami, które stwarzają zagrożenie. Dotyczy to produktów takich jak chemia gospodarcza, środki ochrony roślin, farby, rozpuszczalniki itp.
  4. Ebooki i audiobooki: Zaktualizowano zasady sprzedaży ebooków i audiobooków. Teraz dotyczą one tylko ebooków, które są sprzedawane osobno. Jeśli ebook jest sprzedawany jako dodatek do jakiegoś produktu, zestaw taki może być sprzedawany w kategorii głównego produktu. Podobnie, audiobooki mogą być sprzedawane tylko w kategorii Audiobooki – mp3, chyba że są dodatkiem do innego produktu.
  5. Napoje energetyczne: Od 1 stycznia 2024 w Polsce obowiązuje zakaz sprzedaży napojów energetycznych osobom niepełnoletnim. Dotyczy to napojów, które zawierają co najmniej 150 mg kofeiny na 1 litr napoju lub dowolną ilość tauryny. Produkty, które kofeinę zawierają naturalnie (na przykład kawa) lub mają poniżej 150 mg kofeiny na 1 litr, można sprzedawać jako napoje izotoniczne lub funkcjonalne – bez ograniczenia wiekowego.