W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

InPost wprowadza zmiany w etykietach dla usług kurierskich

Z dniem 29.02.2024 r. firma InPost wprowadza zmiany w etykietach dla swoich usług kurierskich. Te modyfikacje mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz efektywności sortowania i doręczania przesyłek. Co się zmienia? Jeśli korzystasz z generowania etykiet za pośrednictwem API lub platformy WebTrucker, zmiana wzoru etykiety nastąpi automatycznie. Już teraz masz możliwość wygenerowania i przetestowania nowych wzorów…

Z dniem 29.02.2024 r. firma InPost wprowadza zmiany w etykietach dla swoich usług kurierskich. Te modyfikacje mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz efektywności sortowania i doręczania przesyłek.

Co się zmienia?

  1. Dodanie kodu DataMatrix: Nowe etykiety będą zawierać kod DataMatrix, który umożliwia śledzenie przesyłki. To ważne narzędzie dla kurierów i odbiorców.
  2. Informacje krytyczne w strefie centralnej: Dane odbiorcy oraz kod DataMatrix zostaną umieszczone w centralnej części etykiety. To minimalizuje ryzyko uszkodzeń i ułatwia prawidłowe przetwarzanie paczek.
  3. Usunięcie zbędnych informacji: Z etykiety zostaną usunięte dane, które nie wpływają na procesowanie przesyłki. To obejmuje m.in. mikrorejon, adres e-mail odbiorcy, kod sortowni, typ paczki, waga gabarytowa, wymiary paczki i inne.
  4. Informacje o usługach dodatkowych: Etykieta będzie zawierać informacje o wybranych usługach dodatkowych, np. Paczka w Weekend czy płatność za pobraniem (skrót COD).

Jeśli korzystasz z generowania etykiet za pośrednictwem API lub platformy WebTrucker, zmiana wzoru etykiety nastąpi automatycznie. Już teraz masz możliwość wygenerowania i przetestowania nowych wzorów etykiet na środowisku testowym.

Poniżej przedstawiamy porównanie obecnej i nowej etykiety:

Porównanie etykiet