W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Inpost – Kluczowe osiągnięcia 2023 roku

W 2023 roku, InPost, lider w branży logistycznej, zanotował znaczący wzrost w swojej działalności. Firma dostarczyła 892 100 000 przesyłek, a w dniu z największym obłożeniem (19.12.2023 r.) obsłużyła 11 milionów przesyłek. Skrócenie czasu dostawy Co więcej, średni czas dostawy paczek skrócił się o 3 godziny, co pozwoliło na utrzymanie najwyższego poziomu jakości dostawy na…

W 2023 roku, InPost, lider w branży logistycznej, zanotował znaczący wzrost w swojej działalności. Firma dostarczyła 892 100 000 przesyłek, a w dniu z największym obłożeniem (19.12.2023 r.) obsłużyła 11 milionów przesyłek.

Skrócenie czasu dostawy

Co więcej, średni czas dostawy paczek skrócił się o 3 godziny, co pozwoliło na utrzymanie najwyższego poziomu jakości dostawy na polskim rynku. Około 98% paczek zostało dostarczonych do urządzeń Paczkomat® następnego dnia roboczego od dnia nadania.

Rozwój sieci Paczkomat

Sieć urządzeń Paczkomat osiągnęła liczbę 22 000 maszyn, co umożliwiło obsługę klientów również na obszarach podmiejskich i wiejskich.

Nowe produkty i rozwiązania

InPost stale rozwija portfolio swoich produktów i rozwiązań. W 2023 roku wprowadzono nową usługę – InPost Pay, która umożliwia płatność i dostawę w jednym przycisku w aplikacji InPost Mobile.

Wskaźnik NPS

Wskaźnik NPS (Net Promoter Score) dla nadań i odbiorów przez Paczkomat wyniósł 80 punktów, co oznacza wzrost o 2 punkty względem poprzedniego badania.

Ekspansja międzynarodowa

InPost pracuje nad wdrożeniem oferty dla przesyłek międzynarodowych. Firma działa już w następujących krajach: Francja, Belgia, Holandia, Luksemburg, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania i Włochy.

Aplikacja InPost Mobile

Aplikacja InPost Mobile cieszy się dużą popularnością – korzysta z niej już ponad 11 milionów użytkowników. Firma stale wprowadza nowe funkcjonalności, m.in. udostępnianie paczki pomiędzy aplikacjami i przekierowanie przesyłki kurierskiej do urządzeń Paczkomat.

Współpraca z marketplace’ami

InPost współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi marketplace’ami w Polsce.

Misja NET-ZERO

Firma nie ustaje w swojej misji dążenia do NET-ZERO do 2040 roku, m.in. poprzez sukcesywną wymianę floty kurierskiej na elektryczną. Takich aut mają już 1 000 i tworzą one największą elektryczną flotę wśród firm kurierskich w Polsce.

Zmniejszenie śladu węglowego

Urządzenia Paczkomat niezmiennie pozwalają na zmniejszenie śladu węglowego ostatniej mili w porównaniu do dostawy do domu! Średni ślad węglowy paczki dostarczonej do urządzenia Paczkomat to 0,084 kg CO2e (wliczając ślad węglowy konsumenta, który wynosi 0,046 kg CO2e), podczas gdy ślad węglowy paczki dostarczonej do domu przez kuriera InPost wynosi średnio 0,433 kg CO2e. Na jednej paczce oszczędzamy zatem aż 0,349 kg CO2e!