W ciągu 4 lat zbudowałem firmę od 20 paczek miesięcznie do 30 000 paczek miesięcznie. Wszystko udokumentowane na YouTube

WoB

Wszystko o Biznesie

Znajdź mnie:

Allegro rozważa wprowadzenie sprzedaży alkoholu online

Allegro rozważa wprowadzenie opcji kupowania napojów alkoholowych przez internet. Decyzja ta budzi jednak obawy, że dostęp do wysokoprocentowych trunków stanie się jeszcze łatwiejszy.

Allegro pracuje nad wprowadzeniem opcji zakupu napojów alkoholowych online. Jak informuje dziennik „Gazeta Prawna” firma rozważa ten krok mimo wewnętrznych wątpliwości. Rzecznik Allegro, Marcin Gruszka, zaznacza, że z badań firmy wynika zainteresowanie klientów taką opcją. Allegro nie planuje dostarczać alkoholu przez paczkomaty z uwagi na brak możliwości weryfikacji wieku kupującego zamiast tego kurierzy mają sprawdzać dokumenty przy dostarczaniu przesyłek. Decyzja o sprzedaży alkoholu online budzi obawy, że dostęp do wysokoprocentowych trunków stanie się jeszcze łatwiejszy pomimo zapowiedzi rządu o wycofywaniu alkoholu ze stacji paliw i wprowadzaniu nocnej prohibicji przez samorządy. Dziennik „Gazeta Prawna” przypomina, że podstawą do wprowadzenia takiej usługi jest wyrok NSA z 2022 r., który uznał, że sklep stacjonarny umożliwiający sprzedaż online nie może z tego powodu stracić koncesji.